XERJOFF

www.xerjoff.com

Xerjoff, 2003 yılında İtalya Torino’da kurulan, kendini tamamen sanatsal formlu lüks kokulara adamış bir niş parfüm markasıdır. Kokunun ötesine giderek daha geniş bir evren sunan Xerjoff, İtalyan ustalığı ile Fransız bilgi birikiminin benzersiz birleşiminden doğar.

Xerjoff, doğal dünyadan doğan lüksü temsil eder. Grasse’ın usta parfüm tasarımcılarının bilgi birikimlerini ve doğanın sunduğu olağanüstü hammaddeleri kullanarak tasarladığı benzersiz kokularla, enfes İtalyan işçiliğinin arasındaki büyülü bağı kutlar.

Xerjoff, kokunun ötesine gidip parfüm sanatının altın çağlarının yeniden keşfedildiği daha geniş bir evrene girmek demektir, lüks parfüm dünyasının en değerli ülkesine yolculuktur.

Özel ve doğal hammaddeler, en ince ayrıntısına kadar özenle hazırlanan, kuvars, murano ve diğer değerli materyallerden oyulan heykelsi şişelerle titiz bir biçimde birleştirilir.

Lüks parfüm dünyasının en değerli ülkesine yolculuk

KOLEKSİYONLAR

XJ SHOOTING STARS

XJ SHOOTING STARS, 1947 yılında Rusya’da yaşanan heybetli bir meteor yağmurundan esinlenir. Gökyüzünde beliren parlaklık, öncü ve sofistike kokuların yaratılmasına ilham verir.

Eski tariflere ve Grasse geleneklerine dayanan kokular; el yapımı altın kaplama bir kapakla taçlandırılan ve yine altın kaplama, düşen bir yıldızı gösteren bir plaketle süslenmiş şişede sunulur. Şişe, tercihe göre ipek kese veya zengin lake ahşap kutu içinde sunulur. Ahşap kutu, sertifikalı meteor parçaları bulundurur.

XJ Shooting Star yıldızların düşündüğümüzden daha yakında olduğuna inanmamızı sağlayan ilham verici bir koleksiyondur.

XJ OUD STARS

XJ OUD STARS, SHOOTING STARS serisinin devamı niteliğinde, Arap parfüm tasarımı geleneğine dayanan bir koleksiyondur. Koleksiyon, Laos, Hindistan ve Borneo’dan gelen saf Oud’un özel distilasyonu ile yaratılır.

Her parfümün ismi, Arap dünyasının Marco Polo’su İbn-i Battuta’nın 1325’te yazdığı, Güney Afrika’dan Uzak Doğu’ya pek çok yaşamı ve kültürü anlatan seyahatnameden gelir.

CASAMORATI 1888

Xerjoff, 18. ve 19. yüzyıl arasında İtalya'da faaliyet gösteren muhteşem koku evinin tarihsel ve sanatsal mirasını korumak amacıyla yeniden oluşturduğu CASAMORATI 1888 koleksiyonunu sunar.

1888’de Bologna’da kurulan “Fabbrica di Profumi C.Casamorati” özel kokular ve çeşitli sofistike banyo sabunları konusunda uzmanlaşmıştır. O dönem yaptığı üretimle Casamorati, büyük ulusal ve uluslararası fuarlarda sayısız ödül almıştır.

XJ 1861

İtalya, 1861 yılından beri genlerine işlemiş olağanüstü bir yaratıcılığa sahip, kendini şair, aziz ve denizci olarak tanımlayı seven insanları bir araya getirir. Estetik sevgisiyle geliştirilen sanatsal miras, İtalyan yaşamının her alanına sızarak yaratıcılığı besler. 150. yıl, İtalya için önemli olduğundan Xerjoff, bu yıldönümünü kutlamak için çıkardığı XJ 1861 serisi ile ihtişamlı ülkesine bir saygı duruşunda bulunuyor.

JOIN THE CLUB

Güzellik, benzersizlik ve kendilerine bakmayı günlük hayatlarının bir parçası haline getirmiş insanlara özel bir davet.

JTC serisinde yer alan her esans, kullanıcısını, sadece üyelerin girebildiği bir kulübe davet eder, zamanı aydınlatan, saf zevk anlarını yoğunlaştıran, iyi bir atmosfer sunar. Kulübün konsepti hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Xerjoff, her kullanıcısına kişiye özel seri numaralarına sahip bir kulüp üyelik kartı sunar. Bu kartı kullanan, her kulüp üyesi kulübüne internet aracılığı ile ulaşabilir ve burada bağlı olduğu kulübe ait içeriklere erişip özel davetlerden haberdar olur.

Sıra dışı parfümler ve otantik koku kodları sayesinde bu kulüpte benzersiz, sıradan olmayan anları paylaşırsınız. Beş yönlü saks mavi şişedeki her koku, hayatı aydınlatan ve renk katan duygular için bir hediyedir.

PARFÜMLER

MAĞAZALAR

BEYMEN ZORLU CENTER
HARVEY NICHOLS İSTANBUL
DEBENHAMS NICHE CORNER
BRANDROOM MALL OF ISTANBUL