ESCENTRIC MOLECULES

www.escentric.comGeza Schoen’in parfüm endüstrisinde geçirdiği uzun yıllar ve edindiği tecrübeler, Schoen’i 2006 yılında bugüne dek benzeri kullanılmamış bir formatı kullanmaya iter ve Escentric Molecules’ün DNA’sı şekillenir.

Teorisi oldukça yalındır; iki kuvvetli bileşenden esansı ve bir diğeri olan aromayı, üst nota tercihi olarak kullananların beğenisine sunuyor ve seçimi onlara bırakıyor.

Başka bir deyişle Molecule saf esans iken, Escentric ile birleştiğinde ortaya bambaşka bir koku çıkıyor ancak bu kombini yapıp yapmama lüksü tamamen size kalmış oluyor.2006 yılında ilk Molecule ve Escentric olan 01 serisi 2008 yılında,02 serisi ve son olarak 2010 yılında 03 serisini üreten Geza Schoen’ in yaratıcı ekibi, şimdilik yalnızca 3 seriyle yetinerek mottolarını ‘’Başkaları için değil, kendiniz için kokular’’ olarak özetliyorlar. ISO E süper, Ambroxan ve Vetiveryle Acetate olarak her bir seride yalnızca biri bulunan esanslar, vücut kimyasallarına ve hormonlara karşı duyarlılık gösteriyor ve her tende farklı aromalar ortaya çıkıyor.

PARFÜMLER

MAĞAZALAR

HARVEY NICHOLS ANKARA
HOME OF SCENTS
BEYMEN NİŞANTAŞI
BEYMEN ZORLU CENTER
DEBENHAMS CEVAHİR
HARVEY NICHOLS İSTANBUL
BRANDROOM NİŞANTAŞI
BRANDROOM SUADİYE
BRANDROOM MALL OF ISTANBUL
BEYMEN İSTİNYEPARK