V CANTO


V Canto, Tiziana Terenzi markasının yaratıcısı Paolo ve Tiziana Terenzi’nin yeni niş markasıdır.
Dünyanın en güzel aşk öykülerinden birinden esinlenir: Kişinin köklerine ve vatanına duyduğu sevgi…

Terenzi ailesi 700 yıldır İtalya'nın en eski kalelerinden biri olan Castello di Gradara'nın yakınlarında yaşar. Köklerini güzel tepelere, ağaçlara ve mavi Adriyatik Denizi'ne adayan gezginlerin ve kâşiflerin ailesi, her maceranın ardından kokularla ve denizin mavi kadife renkleriyle bezenmiş evlerine dönmeyi sever. Bu güzel ve vahşi yerden, yaratıcı bir enerji ve güzelliğe duyulan aşkla tasarlanmış benzersiz başyapıtlar çıkar.

İtalya'nın gördüğü en büyük sanatçılardan, yüce şair Dante Alighieri, ünlü eseri İlahi Komedya’nın bir bölümünde burayı onurlandırmayı seçmiştir.
Bu çalışma, Paolo ve Tiziana Terenzi’nin okudukları en heyecan verici ve büyüleyici kitaplardan biridir. Eserden ve eserde anlatılan yerlerden esinlenerek Cereria Terenzi, V Canto koleksiyonunu yarattı.

 

Tutku, aşk, günah, erdem, ahlak ve hepsinden çok gerçek insanlığı konu alan tüm Ortaçağ şiir sanatı ve tarihi, Paolo ve Tiziana Terenzi'nin sanatsal ve geçmişi çağrıştıran değerli ve eşsiz kokularıyla anlatılır.

Koleksiyon, insanlık tarihinin tanık olduğu en saf ve cesur aşka doğru sonsuz bir yolculuğu anlatır. Parfümün "on kıta"sı ile hikâye başlar.

Aşkla her şey mümkün.
Quinto Canto V.103

PARFÜMLER

MAĞAZALAR

HARVEY NICHOLS ANKARA
BEYMEN ZORLU CENTER
HARVEY NICHOLS İSTANBUL
DEBENHAMS NICHE CORNER
BRANDROOM MALL OF ISTANBUL
BRANDROOM NİŞANTAŞI