TIZIANA TERENZI


Tiziana Terenzi, 45 yıl önce kurulan aile şirketi Cereria Terenzi Evelino öncülüğünde ilerleyen bir İtalyan niş parfüm markasıdır. Sunduğu otantik kokularla duyguları betimleyip hapseden bu benzersiz marka, ruhun kutsal ateşine doğru yoğun bir yolculuğu somutlaştırır.

Kökleri Horace masallarındaki Roma günlerine dayanan, izlerine 15. yüzyılda Rimini’de rastlanan Terenzi ailesinden gelen Guglielmo Terenzi, mucit ve sanatçı ruhunu hayata geçiren gerçek bir parfüm tutkunuydu. Eşi Luigia’nın desteğiyle, yaşadıkları evin bir odasına kurduğu zanaat atölyesinde, keskin kokular yaratmak için hayallerinin peşinden gitti. Guglielmo Terenzi’nin torunları, Paolo Terenzi ve Tiziana Terenzi, dedelerinden kalan bu mirası üstlenip emin adımlarla ilerleyerek markayı bugünlere taşıdılar.

Her biri titizlikle seçilmiş ve dikkatle harmanlanmış hammaddeler kullanan Tiziana Terenzi’nin yüksek kaliteli kokuları, sadece bir parfüm değil; duygular arasında bir yolculuk, hayatın gerçek bir sembolüdür. Kalbin derinliklerine dokunur, bilinmeyen bölgeleri keşfeder ve durmaksızın yeni müzikal notalar oluşturur.

Duygularınızı ortaya çıkarın ve kendinizi ona bırakın.

KOLEKSİYONLAR

ORIGINAL COLLECTION

Tiziana Terenzi, Original Collection’da yer alan parfümleriyle ateşin yolculuğunu anlatır ve duyguların boyun eğmeyen ruhunu yakalar. Her bir koku, duyguların ve hatıraların içine doğru gerçek bir yolculuktur. Eşsiz kalitedeki bu eserler, bir seyahati anlatan, eski defterlere yazılmış notların hayata geçirilmesidir. Kusurları, tezatları, uyumsuzlukları ve o anı güzelleştiren her şey ile hayatın gerçek kokusunun bir sembolüdür.

LUNA COLLECTION

Tiziana Terenzi ‘‘anıların geleceği’’ne adanmış yeni projesini sunar.

Ortaçağ’dan gelen “Chanson de Geste” şövalye destanlarının edebi geleneği ve bunu izleyen popüler hikâyeler, tüm kayıpların yolunun ayda son bulduğunu söyler. Ay, rüyaların ve gözyaşlarının, aşk ve mantığın, tembellik günleri ve yoğun işlerin bir arada değerli camlarda bulunduğu bir yerdir. Bunlar, Tiziana Terenzi’nin değerli esanslarının bulunduğu şişelere benzer.

Tiziana Terenzi, yıllardır üzerinde çalıştığı bitmeyen işlerini tamamlayarak, kendi kayıplarını aydan bulup getirmek istedi.
Altın şairane kökenini, evrensel sınırları araştıran kokuların diliyle birleştiren sanatsal bir proje yarattı.

Luna Collection, kullanıcısını aya, kaybettiklerini aramaya doğru destansı bir yolculuğa çıkarır.

Kanatlı atın sırtındaki yolculuğumuz bizi beş harika yıldız yaratmaya götürdü.

  • Andromeda
  • Ursa Major
  • Draco
  • Cassiopea
  • Orion

ANNIVERSARY COLLECTION

Eski parfüm geleneğinden yola çıkan Anniversary Collection, yenilikçi ve stilistik bir çalışma.

Yüksek kaliteli ve nadir hammaddelerden oluştur ve yılda sadece bir kere üretilir. Bu nedenle her bir şişe eşsiz ve saklanmaya değer özel bir parçadır.

Her şişe, doğanın özünü içerir ve farklı ruh hallerini gizler. Tek yapmamız gereken, onları dinleyip hayran olmak. Tüm olası kirlerden uzak, sanatsal bütünlüğün ifadesine en yakın yer.

Casanova ve Chimaera, gerçek parfümseverler için uzun vadeli bir proje olarak yaratıldı. Beş yıl sonra buluşmak ve yıllar boyunca değişim gösterecek serinin tekrarlanamayan eşsizliğini konuşmak çok keyifli olacak.

PARFÜMLER

MAĞAZALAR

HARVEY NICHOLS ANKARA
BEYMEN ZORLU CENTER
BEYMEN NİŞANTAŞI
HARVEY NICHOLS İSTANBUL
DEBENHAMS NICHE CORNER
BRANDROOM MALL OF ISTANBUL
BRANDROOM NİŞANTAŞI
BRANDROOM SUADİYE
BRANDROOM BODRUM