TIZIANA TERENZI


Tiziana Terenzi, 55 yıl önce kurulan aile şirketi Cereria Terenzi Evelino öncülüğünde ilerleyen bir İtalyan niş parfüm markasıdır. Sunduğu otantik kokularla duyguları betimleyip hapseden bu benzersiz marka, ruhun kutsal ateşine doğru yoğun bir yolculuğu somutlaştırır.

Kökleri Horace masallarındaki Roma günlerine dayanan, izlerine 15. yüzyılda Rimini’de rastlanan Terenzi ailesinden gelen Guglielmo Terenzi, mucit ve sanatçı ruhunu hayata geçiren gerçek bir parfüm tutkunuydu. Eşi Luigia’nın desteğiyle, yaşadıkları evin bir odasına kurduğu zanaat atölyesinde, keskin kokular yaratmak için hayallerinin peşinden gitti. Guglielmo Terenzi’nin torunları, Paolo Terenzi ve Tiziana Terenzi, dedelerinden kalan bu mirası üstlenip emin adımlarla ilerleyerek markayı bugünlere taşıdılar.

Her biri titizlikle seçilmiş ve dikkatle harmanlanmış hammaddeler kullanan Tiziana Terenzi’nin yüksek kaliteli kokuları, sadece bir parfüm değil; duygular arasında bir yolculuk, hayatın gerçek bir sembolüdür. Kalbin derinliklerine dokunur, bilinmeyen bölgeleri keşfeder ve durmaksızın yeni müzikal notalar oluşturur.

Duygularınızı ortaya çıkarın ve kendinizi ona bırakın.

 

 

 

KOLEKSİYONLAR

ORIGINAL COLLECTION

Tiziana Terenzi, Original Collection’da yer alan parfümleriyle ateşin yolculuğunu anlatır ve duyguların boyun eğmeyen ruhunu yakalar. Her bir koku, duyguların ve hatıraların içine doğru gerçek bir yolculuktur. Eşsiz kalitedeki bu eserler, bir seyahati anlatan, eski defterlere yazılmış notların hayata geçirilmesidir. Kusurları, tezatları, uyumsuzlukları ve o anı güzelleştiren her şey ile hayatın gerçek kokusunun bir sembolüdür.

ANNIVERSARY COLLECTION

Eski parfüm geleneğinden yola çıkan Anniversary Collection, yenilikçi ve stilistik bir çalışma. Yüksek kaliteli ve nadir hammaddelerden oluştur ve yılda sadece bir kere üretilir. Bu nedenle her bir şişe eşsiz ve saklanmaya değer özel bir parçadır. Her şişe, doğanın özünü içerir ve farklı ruh hallerini gizler. Tek yapmamız gereken, onları dinleyip hayran olmak. Tüm olası kirlerden uzak, sanatsal bütünlüğün ifadesine en yakın yer.

LUNA & LUNA STARS COLLECTION

Tiziana Terenzi ‘‘anıların geleceği’’ne adanmış yeni projesini sunar. Ortaçağ’dan gelen “Chanson de Geste” şövalye destanlarının edebi geleneği ve bunu izleyen popüler hikâyeler, tüm kayıpların yolunun ayda son bulduğunu söyler. Ay, rüyaların ve gözyaşlarının, aşk ve mantığın, tembellik günleri ve yoğun işlerin bir arada değerli camlarda bulunduğu bir yerdir. Bunlar, Tiziana Terenzi’nin değerli esanslarının bulunduğu şişelere benzer.

Tiziana Terenzi, yıllardır üzerinde çalıştığı bitmeyen işlerini tamamlayarak, kendi kayıplarını aydan bulup getirmek istedi.Altın şairane kökenini, evrensel sınırları araştıran kokuların diliyle birleştiren sanatsal bir proje yarattı. Luna Collection, kullanıcısını aya, kaybettiklerini aramaya doğru destansı bir yolculuğa çıkarır.

ASSOLUTO COLLECTION

Assoluto Collection, Tiziana Terenzi Luna Collection’ın ortaya çıkmasını sağlayan hatıraların ateşinden doğar. Hayatın önemli anlarından ilham alan değerli yıldızların mozaiği, hayal gücünün sihirli ağı… Sınırları zorlayan yaratıcı araştırmalar, yenilikçi tasarım ve lüks mücevher geleneğiyle birleştirilir ve kapılar rüya gibi evrene açılır.

COMETE COLLECTION

Paolo ve Tiziana’nın anıları, Luna koleksiyonuna adlarını veren takımyıldızların yörüngesinde seyahat ederek geleceğe doğru yolculuk ediyor.

Comete Collection, Tiziana'nın uluslararası üne sahip olduğu mücevher tasarımcılığı geleneğinden gelen zarif tasarımları ile Tiziana Terenzi koleksiyonunda yepyeni bir sayfa açıyor. Aşk ve tutkudan bahseden renkli kadife kaplı, hazine sandığı şeklindeki kutu, tamamen el yapımıdır.

SEA STARS COLLECTION

Mucizenin keşfine doğru sonsuz bir yolculukta, anıların geleceğine adanmış Sea Stars Collection, denizin yoğunluğunu ve onu canlandıran mavi ruhu taşır.

Tiziana Terenzi'nin kardeşi Paolo'ya vermek istediği cömert bir hediye. Denizin şiiri, yıllar süren çalışmalardan sonra bir sanat eserine dönüştü.

TIZIANA TERENZI HOME

Tiziana Terenzi, bitkisel balmumu ve yüksek kalitede parfümlere bağlılık duyar. Eşsiz ve değerli çalışmalarıyla, geleceğe odaklanıp trend yaratır. Yüzde 20 oranında parfüm içerek mumlar, saf altınla süslenmiş şık ve zarif cam kaplarda sunulur. Alev, şömine çıtırtısını taklit eden, ahşap bir fitil ile yanar; bu Tiziana Terenzi’ye özgü bir buluştur.

Tamamen elde yapımı olan ürünlerin üretim süreci büyük bir titizlik, dikkat ve gizlilikle yürütülür. Sadece Tiziana Terenzi’nin mumları pek çok duyuya birden hitap eder.

PARFÜMLER

MAĞAZALAR

Beymen Panora
Beymen Armada
Beymen Akasya
Home of Scents MOI
Beymen Galataport
Terenzi Boutique
Beymen İstinye Park
Beymen Suadiye
Beymen Nişantaşı
Beymen Vadi İstanbul Seasons
Brandroom Kanyon
Brandroom Nişantaşı
Brandroom Emaar Square
Beymen Zorlu Center
Beymen İzmir İstinye Park
Beymen Hilltown