HERBATINT

www.herbatint.co.uk

Michele Albergo tarafından 1960’ta kurulan Antica Erboristerie S.p.A. amonyak içermeyen ve bitkisel özlere dayanan kalıcı saç boyalarının geliştirilmesi üzerine uzmanlaşmıştır. Üretim ve araştırma laboratuarları Roma, İtalya’da bulunmaktadır. 2012 yılında, Financiere Macconnaise, doğal ve bitkisel kozmetik ürünleri ile gıda takviyeleri üzerine köklü tarihe sahip bir Fransız Firması Antica Erboristerie’nin yeni sahibi oldu ve İtalyan firmanın üzerine kurulduğu değerleri desteklemeye sıkıca bağlı kaldı.

Firmanın ürün serisi olan Herbatint, endüstri ağırlıkla amonyak ve ağır kimyasallar içeren ürünleri ile büyük çok uluslu firmalar tarafından domine edildiği sırada, araştırmalarını etkili saç boyasının mümkün olan en hassas formülünü bulma üzerine yapan kurucusunun sezileri baz alınarak yaratılmıştır.

Michele Albergo gençken yanında çıraklık yaptığı İsviçreli bitki uzmanından büyük oranda etkilenmiştir. Usta İsviçreli bitki uzmanı kısa zamanda kendisine bitki bazlı kozmetikler geliştirmede yardımcı olan genç İtalyan’ı fark etti ve ölümü üzerine mirasçısı olmadığı için Bay Albergo’ya tüm araştırma ve formüllerin koleksiyonunu bırakmıştır ve bunların bazıları ailede nesilden nesile aktarılmıştır.

Bu Bay Albergo’nun kimyasal saç boyalarına karşın en doğal boyama alternatifi sunabilecek bitkisel özler arasındaki sinerjiyi bulmak için uzun ve yorucu görevinin başlangıcı oldu.

60’ların sonlarında Bay Albergo bitkisel özlere dayalı olan, amonyak içermeyen kalıcı saç boyası formülünü geliştirmeyi başardı. Bu olağanüstü formül saç yapısına zarar vermeden ve saça oldukça doğal tonlar katarak ilk uygulanışında beyazları mükemmel şekilde kapamayı başardı. Herbatint doğdu!

40 yıl boyunca Herbatint dünya çapında hak ettiği ünü kazanarak tartışmasız piyasa lideri olmuştur, dünya çapında 40 ülkede satışı yapılmaktadır.

Herbatint ürün serileri kalite ve kullanıcı güvenliği konularında üstün başarıya sahiptir. Böylesi bir sonuç ham maddelerin dikkatli rutin kalite kontrolleri, yüksek üretim standartları ve endüstrideki iyi deneyimlerinden gelmektedir.

ÜRÜNLER