JUSBOX

www.jusboxperfumes.com/

V-MONKEYS Milano’da doğmuş, İtalyan, ikiz kardeşlerden oluşan yaratıcı bir ekiptir.

Çocukluklarından beri parfüm ve kozmetikle iç içe büyümüşlerdir. 9 yıl boyunca piyona çaldılar ve fotoğrafa karşı büyük bir tutkuları vardı. Kanları adeta parfümden yapılmıştır.

Tutkuları arasında dünyayı keşfetmek vardır ve en sevdikleri yer «Big Apple» dır.

Önemli moda markaları için parfüm üretirler. Lükste minimalizme inanırlar. Müzik tutkunudurlar.

JUSBOX PARFÜM

Jusbox parfüm ve müzik arasındaki benzerliği temel alan özel bir parfüm serisidir. Müzik aslında, parfümlerimizin ilham kaynağıdır.

Hayatımızdaki ayak izleri gibi, kokunun gizli kalmış duyguları ve anıları geri getirme gibi büyülü bir gücü vardır. O; tüm duyularımız arasında en güçlü ve en gizemli olanıdır. Aslında koku ve parfüm sanatı oldukça karmaşıktır. Anılar, duygular, hisler… parfüme ilham veren içeriklerin listesi, geniş ve anlaması zor kokusal bir melodinin birleşimidir. Eğer birisi, karşı konulamaz bir bilme açlığı ile parfümün gerçek gücünü çözmek isterse, ondan daha sezgisel benzer bir dil vardır: Müzik!

Parfümör ve müzisyen ayrılmayan ikiz kardeş gibidirler. Müzisyenin eli, kâğıt üzerine karalamalar yaparken, kelimeler notalara dökülürken, çizgiler kaleminin altında kıvrılır. Mükemmelliği arayan kulaklar akoru yargılar.

İlham; özellikle müzikten ve nesiller boyu mesajları dile getiren sosyal, tarihi, kültürel, sanatsal çevreden, duygular, fikirler ve kendi bölgelerindeki trendlerden gelir.

YENİ ÜRÜNLER

BEAT CAFÈ

Beat Café için Dominique Ropion, Bob Dylan‘ın müziği gibi sıcak köri baharatından ilham aldı. Beat neslinin sıklıkla karşılaştığı, üst notalardaki konyak, karabiber ve kişniş, orta notalardaki tütün ve siyah deri, alt notalardaki vetiver ve sedir ağacının birleşiminden oluşur.

Karabiber,

Kişniş Tohumu,

Konyak

-

Laden ağacı reçinesi

Siyah deri

Tütün

-

Vetiver,

Sedir ağacı

Benzoin Balzamı

14HOUR DREAM

14 Hour Dream için Antoine Lie, oryantal bir çalışma yaptı . Paçuli, çiçekler ve güzel kokularla kaplı, tüm duyuları harekete geçiren bir Hint cenneti sunar. Vanilyanın saf kakao etkisi, dönemin toplumsal aşkını anımsatır.

Safran

Vanilya çiçeği

Zencefil

-

Paçuli Yaprakları,

Orris Susam yağı,

Karabiber

-

Sedir ağacı

Sandal ağacı

Gayak ağacı

USE ABUSE

Use Abuse için Antoine çiçeksi bir çalışma yaptı- molekül olarak teatral showlar ve yenilikçi müzikten ilham aldı. Sümbül teberi, sandal ağacı ve yasemini baz alan parfüm, aşırı dozdur ve bu ölçüsüz neslin sembolüdür.

Beyaz sümbülteber

Mandalina

-

Tütsü

Yasemin

Beyaz şakayık

-

Sandal ağacı

Çavşır

Misk

MICRO LOVE

Micro Love için Dominique Ropion misk ile çalıştı, ozonik bir dokunuş, 90 ların mikroçip ve teknolojiye olan hayranlığından ilham alan, soyut konseptli bir parfüm.

Ozonik dokunuş

Elma

Portakal çiçeği esansı

-

Tarçın

Menekşe

Adaçayı

-

Beyaz sedir ağacı

Süet

Gri Amber

BLACK POWDER

Black Powder için Julien Rasquinet deri ile çalıştı, Kurt Cobain’in tutumu gibi provokatif, cesur ve bohem. Yoğun, derin, şehvetli ve esrarengiz bir koku.

Frenküzümü

Elma

Paprika

-

Süet

Tütün yaprakları

Tütsü

-

Sandal ağacı

Tonka fasülyesi

Paçuli

FEATHER SUPREME

Feather Supreme için Dominique Ropion kadınsı bir birleşim yarattı. Parfüm, zarafet ve havadaki derinin şehvetli dansını temsil eder: Mandalina, bergamot ve elma ile başlayan ve daha sonrasında derin çiçeksi gül kokusunu ortaya çıkaran, ylang ylang, yasemin ve sümbülteber. Orta notadaki paçuli, laden reçinesi ve misk kokuya sofistike ve güçlü bir dokunuş ekliyor.

Mandalina

Bergamot

Elma

-

Ylang-Ylang

Yasemin

Sümbülteber

-

Paçuli

Laden reçinesi

Misk

PARFÜMLER

MAĞAZALAR

HOME OF SCENTS AKASYA
HOME OF SCENTS NİŞANTAŞI
HOME OF SCENTS MALL OF İSTANBUL