TIFFANY & CO

Dünyanın önde gelen kuyumcu ve Amerikan tasarım evi Tiffany & Co., kuruluşundan bu yana çağdaş kültürün ön saflarında yer almaktadır. 1837'de New York'ta Charles Lewis Tiffany tarafından Tiffany, küçük tasarım ürünleri mağazaları, stil sahibi, üstün kalitesi ve yenilikçi ancak zamana meydan okuyan tasarımları ile sosyalistler ve devlet başkanları arasında tercih sebebi oldu. Tiffany'nin elmaslara olan tutkusu, 1877'de keşfedilen nadir ve parlak 128.54 karat sarı bir elmas olan Tiffany Diamond'ı tasarlamasına ilham kaynağı oldu. Bunu, 1887'de Fransız Kraliyet Mücevherlerinin yaklaşık üçte birini satın alması izledi. Bu alımlar bir araya geldiğinde Tiffany, “Elmasların Kralı” adlı takma isme layık görüldü ve bugün için geçerli olan bir mükemmeliyet geleneği oluşturdu. 180 yıllık geçmişiyle Tiffany & Co., tasarımlarını hayranlarının zevki doğrultusunda ileriye taşımak için sürekli çaba göstermiştir.

Bugün, Tiffany dünya üzerinde ünlüler ve trend öncüleri tarafından giyilir ve ünlü Blue Box ürünü, stil, ince zevkin ve değişikliğin anında tanınan bir sembolüdür.

YENİ ÜRÜNLER

TIFFANY & CO. SIGNATURE EDP

Tiffany & Co., yeni imza kokusunu- Givaudan’ın dünyaca ünlü usta parfümörü Daniela Andrier tarafından yaratılan cesur bir koku- tanıttı. Işıltılı çiçeksi misk, geleneksel özel tasarım parfümerinin en değerli malzemeleriyle elde edilen çağdaş bir tercihtir. Koku, yeşil mandalinanın canlı üst notalarıyla açılır. Orta notalarında, değerli iris çiçeği kahraman bileşenidir. 1900'de Paris Fuarı'nda Tiffany’e büyük ödülü kazandıran nar çiçekleri ve Montana safirleriyle kaplanmış bir iris broş setti. Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Fransa'da hasat edilen iris tereyağı, özel bir hidro-damıtma ekstraksiyonu ile elde edilir ve Tiffany kokusuna nihai nota saf, parlak, şehvetli ve uzun ömürlü bir zenginlik sağlar. Bu ayırt edici bileşen; kokuya dayanıklılık, kadınsılık katarken, inceliği ve çok yönlülüğü ile yapısını harmanlar. Huzur veren misk harmanı ile bezenmiş paçuli temel notaları tende şehvetli bir koku hissi oluşturur.

Tiffany & Co. parfümünün cam kapaklı şişesi, ilhamını evin en ikonik elmas kesiminden almaktadır. Ayrıntılı elmas yontma çalışmaları, 128.54 karat Tiffany Diamond'ı –belki de dünyanın en nadir sarı elması– 82 fasetle karşımıza gelirken; sade geometrik omuz eğriliği ise Lucida® kesimli elmas nişan yüzüğünü yansıtmaktadır. Tiffany Blue®, şişe kurdelesinde T deseni modelinin özelliğini sergiler. Kapağın altında gizlenmiş olan Tiffany & Co.® markası ile oyulmuş metal bir plaktır. İçinde, çok az belirgin mavi renk tonu, şişenin belli kesimlerini aydınlatır. Tüm kuyumcuların eserleri gibi, koku, uluslararası kabul görmüş bir stil ve çok yönlü sembol olan imza Tiffany Blue Box®'da karşımıza çıkmaktadır.

MAĞAZALAR

SEPHORA ANKAMALL
SEPHORA PANORA
SEPHORA NİŞANTAŞI
SEPHORA DEMİRÖREN İSTİKLAL
SEPHORA İSTİNYE
SEPHORA AKASYA
SEPHORA PALLADIUM
SEPHORA CAPACITY
SEPHORA AQUA FLORYA