BOUCHERON GALLERIE OLFACTIVE

Boucheron ailesi için mücevher ve koku sanat gibidir. Bu öncü ruh, Boucheron’un kendini dünyaya açmasına yardımcı olmuştur.

1909’da Hindistan’a ilk yolculuğun ardından mücevher avcıları değerli taşların dünyası ve tükenmez bir ilham kaynağı olan Doğu’yu keşfetti.

Koleksiyon, mücevher avcılarının seyahat anılarıyla dokunmuş ve mücevheratçılığın ruhundan beslenmiştir.

Mücevher avcıları eşsiz bir hikaye ile mükemmel kalitedeki değerli taşları bulmak için dünyayı dolaştılar. Doğu’nun mistik şehirleri Madras, Siraküze, Kartaca, İskenderiye, İsfahan ve Zanzibar’ı n yer aldığı güzergahı takip ederek, yeni kaynaklar bulmak için ve bu şehirlerin hikayesini onların unutulan kokularıyla birlikte yeniden keşfetmek için yola koyuldular.

YENİ ÜRÜNLER

IRIS de Syracuse

Mücevher ve koku avcıları Sicilya’nın sert yamaçlarında Siraküza’da parfümerinin mavi altını olan değerli ametist ile irisi keşfettiler. Asil, görkemli ve benzersiz bir koku…

İtalya’nın güneşli ve sarp kıyılarından gelen Iris değerli bir nektardır. Tüm gücüyle kendini ortaya koyan güçlü ve zarif bir çiçektir. Irisin muhteşem kokusu mandalina, karabiber ve yasemin ile zenginleştirilmiştir.

TUBÉREUSE de Madras

Sanki cazibesinin farkındaymış gibi Tuberose(sümbülteber), doğu Hindistan’ın baharatlı rüzgarında beyaz yıldız biçimli yapraklarını gözler önüne serer.

Onun kalbi olan soluk sarı çiçeği, Sarı Elmas’ın saflığını anımsatır.

Bu çiçeğin ilk ekili olduğu yer olan efsanevi şehir Madras gezginlere, hayatın bereketini, mistik kültürünü, umut ve cömertliğini sunar.

NÉROLI d’Ispahan

Acem şehri, İsfahan’ın harika güneş manzarası, seyahate bir davettir. Değerli taşlar ve koku meraklıları için mükemmel hazineler ile dolu başka bir yer düşünmek ve keşfetmek neredeyse mümkün değil.

Peridot mineralinin keskin yeşil rengi ve tazeliğini hatırlatan, çölün sıcaklığında yemyeşil bir taş takımı…Portakal ağacı, portakal çiçeğinin değerli özüyle güzel İsfahan bahçelerinde kokusunu özgürce savrulur.

VANILLE de Zanzibar

Gökyüzünün su ile birleştiği yer, Afrika’nın vahşi incisi Zanzibar, hem tat hem de koku seçeneklerini sizlere sunar. Bu bereket adası, vanilya içeren ve zengin baharat aromaları ile bağımlılık yapıcı, baş döndüren bir etkiye sahiptir.

Yoğun ve büyüleyici vanilya, parıltılı ve derin bir harmoniyle hareket eder. Sitrin gibi, güneş gibi parlayan bir taş.

AMBRE d’Alexandrie

Antik Mısır kentİ İskenderiye’nin kültür ve sanatının yanısıra mineral taşlarından esinlenen bir koku. Amber taşı antik çağlardan beri hep büyüleyici bir mücevher olmuştur. Koleksiyonun Ambre d’Alexandrie parçası güçlü bir karakteri olan içeriklerle harmanlanmıştır, antik çağ İskenderiye’sinde tüccarlar tarafından takas edilen değerli baharatlar ve reçineden ilham alır.

Zamanın ötesinde oryantal ve değerli bir koku… Kremsi vanilya ve nargile közüyle zenginleştirilmiş şaşırtıcı ve mistik bir karışım. Laden, amber ve derinin hipnotize edici uyumu misk ile harmanlanmıştır.

OUD de Carthage

Mücevher avcıları Kartaca’nın surlarından içeri girdiklerinde antik medeniyetlerin en değerli taşlarının bu şehirde gizli olduğunu fark ettiler. Oud de Carthage ud ağacının odunsu kokusunun baharatla tütsülenerek kuvartz taşının esrarengiz parıltısıyla süslenmiş halidir.

Muhteşem ud, reçineyle zenginleştirilmiş heybetli, çekici ve oryantal bir koku.

Kokunun mistik havası Tonka fasulyesi, laden reçinesi, tütsü ve bal ile güçlendirilmiştir.

Santal de Kandy

Koleksiyonun yeni üyesinin ana bileşeni olan SANDAL AĞACI, anavatanı olan Seylan Adası’ndan getirildi. Adada yer alan Kandy şehri gür ormanların ve ağaçların arasından yükselmektedir.

Sri Lanka krallığının son başkenti olan Kandy, tapınaklarından gelen tütsü esintilerinden ağaçlık tepeleri ve rengarenk baharat marketlerine inanılmaz bir koku mirasına sahiptir.

Hint Okyanusu’nun incisi Sri Lanka gezginleri renkli ve hayat dolu karakteriyle etkisi altına alır, macera tutkunlarını sayısız dağları ve zengin ormanlarıyla büyüler. Kutsal şehir Kandy’nin sokaklarında değerli taş avcıları Sandal ağacının yaş halkalarının mükemmeliğiyle yarışan ışıl ışıl Topaz taşının hipnotik etkisi altında kaldılar.

Odunsu-çiçeksi ve baharatlı: mistik ve hipnotik bir koku.

PARFÜMLER

MAĞAZALAR

BEYMEN ZORLU CENTER
HOME OF SCENTS AKASYA
HOME OF SCENTS NİŞANTAŞI