GIVENCHY

www.givenchy.com

Givenchy markasının yaratıcısı, Hubert de Givenchy 20 Şubat 1927’de Beauvais - Fransa’da doğdu. 1952 yılında aralarında sadık asistanı Jeanette’in de bulunduğu bir avuç insanla beraber açtığı Givenchy Couture Moda Evi’nin doğallığı ve lüksü yansıtan benzersiz tarzını kadınların eleganlığından esinlerek ve onları yücelterek yarattı.
Hubert de Givenchy modaya yeni bir yaklaşım getirdi. Kadınların kendi stillerini kendilerinin oluşturduğu, özgür bir moda yaklaşımı ile yorumladı. Aralarında film yıldızları ile Avrupa’nın aristokrat aile üyelerinin de bulunduğu ünlü isimlerin yanı sıra Jacky Kennedy'de, Hubert de Givenchy tasarımlarının en büyük hayranları arasında yer aldı.

Hubert de Givenchy ve Audrey Hepburn’ün ilk tanışmaları 1953 yılında gerçekleşti. Hubert “Sabrina” filmi için Audrey’nin kıyafetlerini tasarlamaya başladı ve bu Hubert de Givenchy’ye 1955 senesinde Oscar kazandırdı. Audrey ve Hubert kısa zamanda yakın iki arkadaş oldular. Tasarıma adanmış 40 yılın sonunda 1995 yılında, Hubert de Givenchy, Couture dünyasını bırakma kararı aldı.

2005’ten Mart 2017’ye kadar Markanın Kreatif Direktörlüğünü yapan Riccardo Tisci, 1974’te İtalya’da doğdu. 1999 senesinde, dünyanın en iyi sanat okullarından biri olan Central Saint Martins School of Arts’tan mezun oldu. İtalya’ya döndüğünde, farklı tasarımcılarla çalıştıktan sonra 2004 yılında kendi markasını yarattı. Yine aynı dönemde LVMH grup tarafından keşfedildi ve 2005’te Givenchy Couture Moda Evi’nin Kreatif Direktörü oldu.

Riccardo Tisci ’den sonra Mart 2017’de Givenchy’nin ilk kadın artistik direktörü Clare Waight Keller oldu. Kariyerine Calvin Klein ve Gucci‘de başlayan Keller, Chloé markasında yaratıcı direktörlük yaptı.

GIVENCHY PARFÜM

Parfums Givenchy şirketinin kurulmasıyla beraber yaratılan ilk parfümler 1957 yılında pazarlanan Le De ve L’Interdit oldu. L’Interdit parfümünün ilham kaynağı Audrey Hepburn, bir parfüm tanıtımında rol aldı ve Audrey bu teklifi Hubert için kabul etti. Bu 2 kokuyla, Givenchy’nin parfüm serüveni başlamış oldu…

1991 yılında son derece feminen ve güzel kadına ithafen Amarige EDT lanse edildi. Amarige kadını spontanedir, hayattaki heyecanını baştan çıkarıcı gülüşüyle renklendirir.

1997 yılında bu kokuyu, zamansız kadını sembolize eden Organza Eau de Parfum lansmanı izledi.

2003 yılında Fransız eleganlığı, Amerikan stiliyle birleşti ve bambaşka bir koku ortaya çıktı: Very Irrésistible. Bu koku Audrey Hepburn’ün baştan çıkarıcılığı ve sempatikliği ile Hubert de Givenchy’nin benzersiz stilinin bir yansımasıdır.

2006 yılında çok önemli, yepyeni bir Givenchy kokusu yaratıldı: Ange ou Démon. Bu koku baştan çıkarıcılığını gizleyen büyüleyici Givenchy kadınını ifade eder.

2011 yılında lanse edilen Dahlia Noir serisi gerçek bir Givenchy efsanesi oldu. Bu ikonik, duygusal parfüm Givenchy kadının içindeki derin gizemi ve duygusallığı ortaya koyar. Riccardo Tisci öncülüğünde tasarlanmış bu parfüm, Givenchy stilinin gerçek bir yansıması olmuştur.

2017’de Gentleman Givenchy’nin orijinal kokusundan esinlenerek, modern zamanın Gentleman erkeğini yeniden yorumlayan yepyeni bir koku yaratıldı. Cömert ve zarifçe yaşayan, kesinlikle başkalarına karşı açık olan yeni bir Gentleman erkeği. Kendine güvenen, çekici, duyarlı, klişeleri önemsemeyen, özgür ve cesur bir ruha sahip.

GIVENCHY MAKYAJ

Givenchy makyaj 1989 senesinde Givenchy Beauté ismiyle lanse edildi. Bütün makyaj koleksiyonları Hubert de Givenchy ile bağlantılı olarak tekstil koleksiyonlarından izler taşıyordu.

Givenchy Beauté ilk lanse edildiğinde, kare, altın 4G logo ile renkli bir ambalaja sahipti. Bu renkler Hubert De Givenchy’nin favori renkleriydi: Yeşil, kırmızı, mavi ve fuşya renkleri…

1989 aynı zamanda Givenchy makyajın sembolü olan le Prisme’ in doğuşudur. Kozmetik dünyasında, prizmadan bahsedildiğinde ilk akla gelen marka Givenchy’dir.

UZUNLUK ETKİSİ VEREN NOIR INTERDIT MASKARA

Givenchy, kuralları yıkmaya devam ediyor ve daha şık ve modaya uygun aksesuarlar yaratmak için sınırları zorluyor.

Uzun kirpikler, istenilen kadar hacim ve daha yoğun siyah...

Givenchy, 90° bükülebilen fırçası ve kirpik uzatma etkili olağanüstü formülü birleştiren maskara Noir Interdit ile bir kez daha sınırların ötesine geçiyor.

Gözlerinize inanamayacaksınız !

GIVENCHY CİLT BAKIMI

1989’da Parfums Givenchy, Givenchy bakım ürünleri tanıttı: Swisscare pour Givenchy 1990’ların ortasında LVMH grubu kendi ARGE Merkezi’ni kurdu ve Parfums Givenchy bu kaynaklardan yararlandı. Bugün Swisscare, Le Soin Givenchy adını aldı. Le Soin Givenchy ürünleri Beauvais’de bulunan üretim tesisinde üretilir.

Givenchy cilt bakımı 260 araştırma, 23 yıllık uzmanlık ve 240 uluslararası patente sahiptir. Givenchy cilt bakımı dünyada 4 ayrıcalıklı lokasyonda Spa’ya sahiptir. Bu Spa’lar Givenchy cilt bakımı bilgisini sembolize eder.

2008 yılında siyah seri olarak tanınan yenilikçi Le Soin Noir serisi lanse edildi. Ürünlerin siyah renkte olması ve doğada nadir bulunan bir içerikten üretilmesi bu seriyi benzersiz kıldı ve bu lansman Givenchy cilt bakımı tarihinde yeni bir dönüm noktası oldu.

2010 yılında ise Givenchy ilk yaşlılık karşıtı kozmetik aşısı olan Vax’in For Youth serisi ile cilt bakımı dünyasına kalıcı bir imza attı.

YENİ ÜRÜNLER

PARFÜM

GENTLEMAN GIVENCHY

2017’de orijinal kokusundan esinlenerek, modern zamanın Gentleman erkeğini yeniden yorumlayan yepyeni bir koku .

Cömert ve zarifçe yaşayan, kesinlikle başkalarına karşı açık olan yeni bir Gentleman erkeği.

Kendine güvenen, çekici, duyarlı, klişeleri önemsemeyen, özgür ve cesur bir ruha sahip.

Özellikle taze, tatlı armut ile birleşince duyguları harekete geçiriyor.

1975’deki ilk versiyonuna atıfta bulunan paçuli ve deri notası kokuya maskülen bir karakter katarak farklılığını ortaya koyuyor.

Odunsu-çiçeksi-fougere koku ailesinin bir üyesi olan bu yeni koku zarifçe oluşturulmuştur.

LIVE IRRESISTIBLE EDP

Live Irresistible kadını uç noktalarda yaşar, Paris'te yaşamın her yönünden zevk alır, dünyada hiçbir şey umrunda değildir. Hayat onun için bir resim sergisi, eğleneceği bir parti gibidir. Parfümünün de eğlenceli ve sürprizlerle dolu olması beklenir. Çiçeksi, meyvemsi notalarla süslenmiş bu koku ile Very Irrésistible hikâyesi devam eder.

MAKYAJ

NOIR INTERDIT

Her zaman yenilikler arayan Givenchy, makyajı yeniden icat ediyor.
Sadece hayal edin ...
Daha uzun, daha kalın, daha yoğun siyah!
Bir fantezi mi diyorsun? Kuralları değiştiren bir marka için değil.

Makyaj Direktörü Nicolas Degennes maskaranın her bir kirpik dibine kadar ulaşması ve maksimum uzunluk sağlaması için 90° bükülebilen fırçalı ilk Givenchy maskarasını icat etti.

Formülündeki esnek balmumları ile kirpikleri uzatarak kıvırırken, siyah gül yağı ve vitaminlerle kirpikleri besleyerek güçlenmesini sağlar. Yeni nesil siyah pigmentler ile olağanüstü hacim ve uzunluk kazanmasına yardımcı olur.

Göz çevresine her zamankinden daha yakın uygulanabilir ve dikey bir uygulama yöntemi ile ilk darbelerden itibaren maksimum uzunluk ve yoğunluğu garanti ediyor.

ROUGE INTERDIT

Stil ve cazibe katan ruj!

Givenchy daha modern aksesuarlar için sınırları zorlamaya ve kuralları yıkmaya devam ediyor.

Tabulardan uzak, her zaman ve her yerde sürebileceğiniz bir ruj!

Nicolas Degennes, ışıltılı renkler, sonsuz rahatlık hissi, uzun süre kalıcılıkta feminenliği ön planda tutan bu yeni güzellik sırrını yarattı.

Rahat ve uzun süre kalıcı ruj arayan kadınlar için .

Her anınız için vazgeçilmez bir aksesuar...

MATISSIME VELVET COMPACT

Çok hafif ve rahatlık hissi veren mat fondöten.

Kadife dokunuştan ilham alan Matissime Velvet Koleksiyonu ciltte yumuşak, aydınlık mat bir bitiş sağlar.

Nicolas Degennes fark yaratan kadifemsi bir yapıda, inanılmaz ince, yumuşacık, ve rahatlık hissi veren bir kompakt fondöten tasarladı.

Mutlak kapatıcılık ve kadifemsi etkide kompakt mat fondöten arayışındaki kadınlar ve karmadan yağlıya dönük ciltler için uygundur.

MATISSIME VELVET FLUID

Kadife dokunuştan ilham alan Matissime Velvet Koleksiyonu ciltte yumuşak, aydınlık mat bir bitiş sağlar.

Fark yaratan bu mat sıvı fondöten ışıkta asla parlama yapmaz. Nicolas Degennes kafidenin hissi ve rahatlığından ilham alarak ciltle bütünleşen bir fondöten yarattı. Uzun süre kalıcı mat sonuç, doğal ışıltı ve hafiflik hissi sağlar.

Normalden yağlıya dönük ciltler için uygundur.

PRISME BLUSH

Çift taraflı duyguları yansıtan allık.

Givenchy’nin ikonik Prismes serisi kişiye özel sağlıklı ışıltı görünümleri yaratmayı sağlayan, ayarlanabilir renklere sahip bu allığı sunar.

Renkler ışıltı ve duyguları ortaya koyar. Nicolas Degennes Prisme Blush ile duygularınızı ortaya çıkartmanızı ve yüzünüzün şeklini ortaya koymanızı sağlayacak bu göz alıcı, dikkat çekici renklerden oluşan allığı tasarladı.

Pratik kullanıma sahip bir allıkla cildi yapılandırmayı ve tene ışıltı vermeyi hedefleyen kadınlar için uygundur.

PARFÜMLER

MAKYAJ

CİLT BAKIMI

MAĞAZALAR

Parfüm Satış Noktaları

BOYNER ADANA
YKM ADANA
SEVİL ADANA
SEVİL ADANA OPTİMUM
TEKİN ACAR ADANA M1
TEKİN ACAR ADANA METRO SOKAĞI
SEPHORA ADANA ZİYAPAŞA
YKM AFYONHİSAR
SEVİL PARK AFYON
SEPHORA PANORA
SEPHORA TUNALI
SEPHORA GORDION
SEPHORA ANKAMALL
BOYNER ANKAMALL
BOYNER CEPA
BOYNER PANORA
BOYNER KENTPARK
YKM KIZILAY
SEVİL ANKAMALL
SEVİL TUNALI
SEVİL ARCADİUM
SEVİL KENTPARK
TEKİN ACAR ANKARA 365
TEKİN ACAR A CITY
TEKİN ACAR ANATOLIUM
TEKİN ACAR ANKAMALL
TEKİN ACAR ANKUVA
TEKİN ACAR ARMADA
TEKİN ACAR BULVAR
TEKİN ACAR ANKARA FORUM
TEKİN ACAR GORDION
TEKİN ACAR KIZILAY
TEKİN ACAR TUNALI
TEKİN ACAR NEXT LEVEL
TEKİN ACAR TAURUS
TEKİN ACAR PANORA
TEKİN ACAR ANTARES
SEPHORA CEPA AVM
SEPHORA TERRACITY
SEPHORA MARK ANTALYA
BOYNER ANTALYA
BOYNER SHEMALL
YKM ANTALYA
YKM ALANYA
SEVİL TERRACITY
SEVİL ÖZDİLEK PARK
TEKİN ACAR MARK ANTALYA
TEKİN ACAR ANTALYA MİGROS
TEKİN ACAR LAURA
TEKİN ACAR AYDIN FORUM
BOYNER AYDIN FORUM
BOYNER AYDIN SÖKE
BOYNER BALIKESİR
YKM AYVALIK
YKM EDREMİT
BOYNER KORUPARK
YKM BURSA
TEKİN ACAR BURSA ANATOLİUM
TEKİN ACAR BURSA KENT MEYDANI
YKM İNEGÖL
SEPHORA KORUPARK AVM
BOYNER ÇANAKKALE
BOYNER DENİZLİ FORUM
SEVİL DENİZLİ
TEKİN ACAR DENİZLİ FORUM
BOYNER DİYARBAKIR
BOYNER DİYARBAKIR FORUM
YKM CEYLAN DİYARBAKIR
YKM ELAZIĞ PARK
BOYNER ERZURUM
BOYNER PALERİUM ERZURUM
TEKİN ACAR ERZURUM
BOYNER ESKİŞEHİR
SEVİL ESKİŞEHİR
TEKİN ACAR ESKİŞEHİR
BOYNER GAZİANTEP FORUM
BOYNER GAZİANTEP PRİME MALL
BOYNER GAZİANTEP SANKOPARK
SEVİL GAZİANTEP FORUM
TEKİN ACAR GAZİANTEP PRİME MALL
TEKİN ACAR GAZİANTEP SANKOPARK
BOYNER ANTAKYA
BOYNER PALLADİUM ANTAKYA
TEKİN ACAR ANTAKYA
TEKİN ACAR PALLADİUM ANTAKYA
BOYNER İSKENDERUN
BOYNER ISPARTA
BOYNER ISPARTA CENTRUM
SEPHORA DEMİRÖREN İSTİKLAL
SEPHORA AKMERKEZ
SEPHORA İSTİNYE
SEPHORA CAPACITY
SEPHORA AQUA FLORYA
SEPHORA AKASYA
SEPHORA PALLADIUM
SEPHORA MARMARA PARK
SEPHORA MARMARA FORUM
SEPHORA ASTORIA
SEPHORA CAPITOL
SEPHORA BUYAKA
SEPHORA MALTEPE
BOYNER AKBATI
BOYNER BEYLİKDÜZÜ
BOYNER FORUM İSTANBUL
BOYNER İSTİNYE PARK
BOYNER MARMARA FORUM
BOYNER MARMARA PARK
BOYNER METROCITY
BOYNER AKASYA
BOYNER BRANDIUM
BOYNER CAPITOL
BOYNER İÇERENKÖY
BOYNER NAUTILUS
BOYNER ŞAŞKINBAKKAL
BOYNER ÜMRANİYE MEYDAN
BOYNER MALTEPE PARK
BOYNER GALLERİA
DEBENHAMS CEVAHİR
DEBENHAMS MALL OF ISTANBUL
YKM CEVAHİR
YKM MARMARA FORUM
YKM FORUM İSTANBUL
YKM TORİUM
BOYNER MALL OF ISTANBUL
SEVİL AKMERKEZ
SEVİL CARREFOUR
SEVİL FLORYA
SEVİL İSTİNYEPARK
SEVİL METROCITY
SEVİL NİŞANTAŞI
SEVİL ŞAŞKINBAKKAL
SEVİL TRUMP TOWERS
SEVİL MARMARAPARK
SEVİL ZORLU
SEVIL AKASYA MAGAZASI
SEVIL BAKIRKÖY
SEVIL BEYLİKDÜZÜ
SEVİL MALTEPE PARK
SEVİL BAHÇEŞEHİR
SEVİLPENDORYA
SEVİL KOZZY
SEVİL PERLAVİSTA
SEVİL PELİCAN
SEVİL METROPORT
SEVİL AKBATI
SEVİL BRANDIUM
SEVİL RINGS
SEVİL ARENAPARK
TEKİN ACAR ŞAŞKINBAKKAL
TEKİN ACAR CAPITOL
TEKİN ACAR PALLADIUM
TEKİN ACAR OPTIMUM
TEKİN ACAR NAUTILUS
TEKİN ACAR BRANDIUM
TEKİN ACAR CAN PARK
TEKİN ACAR 212
TEKİN ACAR CAROUSEL
TEKİN ACAR İSTANBUL FORUM
TEKİN ACAR HİSTORİA
TEKİN ACAR MARMARA FORUM
TEKİN ACAR PROFİLO
TEKİN ACAR VALİKONAĞI CADDESİ
TEKİN ACAR BEBEK
TEKİN ACAR CEVAHİR
TEKİN ACAR MALL OF ISTANBUL
TEKİN ACAR ATAKÖY
TEKİN ACAR ÖZDİLEK
WEPUBLIC AKMERKEZ
SEPHORA NİŞANTAŞI
SEPHORA KANYON
SEPHORA ALSANCAK
YKM İZMİR KONAK
SEVİL ALSANCAK
SEVIL AGORA
SEVIL KONAK PİER
SEVİL MAVİŞEHİR
SEVİL ÇEŞME MARİNA
BOYNER BALÇOVA KİPA
BOYNER ÇİĞLİ KİPA
TEKİN ACAR FORUM BORNOVA
TEKİN ACAR ALSANCAK
TEKİN ACAR EGEPARK MAVİŞEHİR
TEKİN ACAR İZMİR OPTİMUM
SEPHORA ALSANCAK
SEPHORA BORNOVA AVM
SEPHORA AGORA
BOYNER KAHRAMANMARAŞ
YKM KARS
BOYNER FORUM KAYSERİ
BOYNER KAYSERİ PARK
YKM FORUM KAYSERİ
SEVİL KAYSERİ
TEKİN ACAR FORUM KAYSERİ
YKM İZMİT
YKM IZMIT GEBZE CENTER
SEVİL İZMİT
BOYNER KONYA
BOYNER KONYA KENT PLAZA
TEKİN ACAR KONYA KENT PLAZA
TEKİN ACAR KONYA KULESİTE
YKM KÜTAHYA
BOYNER MALATYA PARK
YKM MALATYA
TEKİN ACAR MALATYA PARK
BOYNER MARDİN
SEPHORA MERSİN FORUM
BOYNER MERSİN FORUM
YKM MERSİN FORUM
SEVİL MERSİN
TEKİN ACAR MERSİN FORUM
TEKİN ACAR MERSİN MARİNA
SEVİL BODRUM MIDTOWN
SEVİL TURGUTREİS
SEVİL BODRUM PALMARİNA
BOYNER BODRUM MIDTOWN
TEKİN ACAR BODRUM MARİNA
TEKİN ACAR MARMARİS MARİNA
BOYNER RİZE
YKM SERDİVAN ADAPAZARI
SEVİL SERDİVAN ADAPAZARI
TEKİN ACAR ADAPAZARI ADA CENTER
BOYNER ADAPAZARI AGORA
BOYNER SAMSUN PİAZZA
SEVİL SAMSUN YEŞİLYURT
BOYNER SAMSUN BULVAR
TEKİN ACAR SAMSUN YEŞİLYURT
TEKİN ACAR SAMSUN BULVAR
TEKİN ACAR SAMSUN PİAZZA
BOYNER ŞANLIURFA
TEKİN ACAR ŞANLIURFA PİAZZA
BOYNER TEKİRDAĞ
YKM ÇORLU
BOYNER TRABZON
BOYNER TRABZON
BOYNER VAN
TEKİN ACAR YALOVA ÖZDİLEK

Makyaj Satış Noktaları

SEPHORA PANORA
SEPHORA TUNALI
SEPHORA CEPA AVM
SEPHORA TERRACITY
SEPHORA KORUPARK AVM
SEPHORA DEMİRÖREN İSTİKLAL
SEPHORA AKMERKEZ
SEPHORA İSTİNYE
SEPHORA CAPACITY
SEPHORA AQUA FLORYA
SEPHORA AKASYA
SEPHORA PALLADIUM
SEPHORA NİŞANTAŞI
SEPHORA KANYON
SEPHORA AGORA
SEPHORA POİNT BORNOVA AVM
SEPHORA FORUM BORNOVA AVM
SEPHORA ALSANCAK

Cilt Bakımı Satış Noktaları

SEPHORA İSTİNYE